Cześć!!

Tutaj się witamy :)
ODPOWIEDZ
Zenia
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2024, 18:12

Cześć!!

Post autor: Zenia » 09 mar 2024, 18:24

Witam was serdecznie.
Jestem szczęśliwą (?) posiadaczką c3 z '77.
Trafiłam tutaj w poszukiwaniu informacji na temat bocznych wydechów które chcę zamontować. Boję się jednak ze wydam w ciul kasy a nie będę zadowolona bo będą za głośne i nie da się normalnie jeździć. Czy ktoś z was ma i chwali lub żałuje że nie ma tylnych? Czy boczne rury mają jakiś tłumik czy to tylko przelotowa rura? I jak jest ze spalinami? Czy zaciąga mocno?

Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2489
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: Chevrolet "Szatan" Silverado
Lokalizacja: Dragstrip
Kontakt:

Re: Cześć!!

Post autor: WASyL » 10 mar 2024, 17:01

Boczne wydechy są kosztowne jak się wybierze na dużej średnicy, jak się robi na małej średnicy to nie są aż tak kosztowne, sam hałas też zależy od tego jakie wkłady rur masz, jak weźmie się puste to drze ryja, ale jak są z wkładami wyciszającymi to nie ma tragedii, spaliny lekko zaciąga jak się dużej stoi w miejscu ale idzie się przyzwyczaić, my z braciakiem już tego nie czujemy.

Post napisany na kalkulatorze.

Chester & Wasyl Garage - serwis oraz modyfikacje samochodów amerykańskich

Mazzi
Posty: 19
Rejestracja: 11 lis 2023, 20:44
Auto:: Corvette C3
Lokalizacja: Małopolska

Re: Cześć!!

Post autor: Mazzi » 10 mar 2024, 17:31

Witaj,
Ja co prawda nie mam bocznych wydechów ale sporo się naoglądałem na yt. Wg. mnie największą wadą jest to że się nagrzewają i można przysmażyć nogę przy wysiadaniu :/ Drugi minus to koszt. Używek nie widziałem.
Poza tym widzę same plusy.

Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2489
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: Chevrolet "Szatan" Silverado
Lokalizacja: Dragstrip
Kontakt:

Re: Cześć!!

Post autor: WASyL » 13 mar 2024, 23:49

Brat w swojej pszysmażył się raz. Ja nigdy a wiele razy z takimi wydechami jeździłem

Post napisany na kalkulatorze.

Chester & Wasyl Garage - serwis oraz modyfikacje samochodów amerykańskich

ODPOWIEDZ