Cześć! Poszukiwania C4 czas zacząć...

Tutaj się witamy :)
ODPOWIEDZ
FilipZg
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2020, 09:11

Cześć! Poszukiwania C4 czas zacząć...

Post autor: FilipZg » 11 lut 2020, 21:18

Witam wszystkich maniaków motoryzacji, a szczególnie z Lubuskiego. Od zawsze interesuje się autami, swoją przygodę zacząłem od remontu Fiata 125p ;) (nie do sprzedania z sentymentu) Potem był Opel z lat 50', teraz chciałbym przejść na kolejny level. Pora na auto z większym silnikiem i bardziej cywilizowane, lubię dbać o auta i doprowadzać je do jak najlepszego stanu. Poszukuje Chevy C4 po 90' z silnikiem LT1 lub LT4 (jak szczęście dopisze) koniecznie w manualu. Chciałbym kupić auto w dobrym stanie do kosmetyki lub do napraw eksploatacyjnych. Oczywiście w starym aucie zawsze jest coś do zrobienia, ale to jest sama przyjemność ;)

Pytanie do forumowiczów: Sprowadzać z USA czy szukać w EU? Podobno na allegro nie ma co szukać, ale czasem coś ciekawego może się pojawić co warto wziąć pod uwagę.

Patrykp
Posty: 42
Rejestracja: 24 lis 2019, 17:27

Cześć! Poszukiwania C4 czas zacząć...

Post autor: Patrykp » 11 lut 2020, 21:27

Czesc

Jaki budzet masz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

FilipZg
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2020, 09:11

Re: Cześć! Poszukiwania C4 czas zacząć...

Post autor: FilipZg » 11 lut 2020, 21:50

Myślę, że tak do ok. 50tyś.zł

Patrykp
Posty: 42
Rejestracja: 24 lis 2019, 17:27

Re: Cześć! Poszukiwania C4 czas zacząć...

Post autor: Patrykp » 12 lut 2020, 20:19

FilipZg pisze:Myślę, że tak do ok. 50tyś.zł
Kupujac auto w USA, za 20k pln, przy zalozeniu ze ponizej 1990r, zostaje Ci 30k pln za ktore zrobisz igłe...

Lokalnego rynku nie znam, ja kupilem w USA i jestem mega zadowolony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

FilipZg
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2020, 09:11

Re: Cześć! Poszukiwania C4 czas zacząć...

Post autor: FilipZg » 12 lut 2020, 21:32

https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet ... llery-grid


Myślicie, że ten jest wart sprawdzenia?
Też zastanawialem się nad kupnem w USA, dzisiaj to chyba nie jest takie straszne, najgorzej przetrzeć pierwszy szlak. Fakt, teraz najlepiej sprowadza auta do 1990..

Patrykp, jak wyglądał twój proces sprowadzenia auta? Zlecałeś to jakiejś firmie?

Patrykp
Posty: 42
Rejestracja: 24 lis 2019, 17:27

Re: Cześć! Poszukiwania C4 czas zacząć...

Post autor: Patrykp » 12 lut 2020, 22:02

FilipZg pisze:https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet ... llery-grid


Myślicie, że ten jest wart sprawdzenia?
Też zastanawialem się nad kupnem w USA, dzisiaj to chyba nie jest takie straszne, najgorzej przetrzeć pierwszy szlak. Fakt, teraz najlepiej sprowadza auta do 1990..

Patrykp, jak wyglądał twój proces sprowadzenia auta? Zlecałeś to jakiejś firmie?
Mozna to zrobic samemu lub zlecic firmie

Firma, np MotoLeader ktorych szczerze polecam, kasuje 500€, i tak na prawde oszczedzi Ci to 500€ przy innych kosztach - jak robisz to 1 raz, wg mnie tylko z firma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

FilipZg
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2020, 09:11

Re: Cześć! Poszukiwania C4 czas zacząć...

Post autor: FilipZg » 12 lut 2020, 22:49

Kto przerabia światła na EU?

Awatar użytkownika
BartekV8
Posty: 32
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:27
Auto:: Chevy Caprice 96, Chevy Corvette 96

Re: Cześć! Poszukiwania C4 czas zacząć...

Post autor: BartekV8 » 14 lut 2020, 14:14

Ta za 50 jest piękna, brakuje tylko zdjęć środka.

FilipZg
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2020, 09:11

Re: Cześć! Poszukiwania C4 czas zacząć...

Post autor: FilipZg » 16 lut 2020, 13:19

Mam fotki środka, ładny stan, nie wypalony od słońca, skóry całe, nie powycierane.

Auto ma nieoplaconą akcyzę, może być z tym problem? Czy akcyza nie powinna być opłacona po przyjeździe auta do PL?

sowa
Posty: 18
Rejestracja: 31 sty 2020, 18:42

Re: Cześć! Poszukiwania C4 czas zacząć...

Post autor: sowa » 19 lut 2020, 08:39

FilipZg pisze:
11 lut 2020, 21:18
Witam wszystkich maniaków motoryzacji, a szczególnie z Lubuskiego. Od zawsze interesuje się autami, swoją przygodę zacząłem od remontu Fiata 125p ;) (nie do sprzedania z sentymentu) Potem był Opel z lat 50', teraz chciałbym przejść na kolejny level. Pora na auto z większym silnikiem i bardziej cywilizowane, lubię dbać o auta i doprowadzać je do jak najlepszego stanu. Poszukuje Chevy C4 po 90' z silnikiem LT1 lub LT4 (jak szczęście dopisze) koniecznie w manualu. Chciałbym kupić auto w dobrym stanie do kosmetyki lub do napraw eksploatacyjnych. Oczywiście w starym aucie zawsze jest coś do zrobienia, ale to jest sama przyjemność ;)

Pytanie do forumowiczów: Sprowadzać z USA czy szukać w EU? Podobno na allegro nie ma co szukać, ale czasem coś ciekawego może się pojawić co warto wziąć pod uwagę.

Siemka,

Jeśli chodzi o sprowadzenie z USA, to akurat bardziej opłaca się ściągnąć coś przed '90, bo odchodzi Ci cło i akcyza, a VAT zamiast 19 % (bo sprowadzamy do Niemiec) kosztuje Cię 7% - i to jest jedyny podatek.
Ogólnie co do USA, to jest to dobry kierunek po Corvette, bo sporo tam tego mają i jest w czym przebierać :) Choć z drugiej strony manual jest znacznie rzadszy, ale i tak łatwiej tam coś upolować niż u nas. Ogólnie, to najtańsze jeżdżące C4 (przed 90) możesz mieć od 20-23 tyś zł + rejestracja.
Jak masz jakieś inne pytania dotyczące importu z USA, to wal śmiało :)

ODPOWIEDZ