Nowy - szukam C4

Tutaj się witamy :)
ODPOWIEDZ
maq2
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2019, 08:15

Nowy - szukam C4

Post autor: maq2 » 26 wrz 2019, 09:41

Cześć
Z racji mojej miłości do Amcarów i pewnego niedosytu z samochodów z V6 postanowiłem zakupić "coś" z V8 pod maską.
Wybór padł na Corvette C4, zakupu planuję dokonać w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
Jestem troche w rozterce bo wewnątrz najbardziej podobają mi się pierwsze roczniki z pełnym digitalem , natomiast z racji osiągów zecydowanie wolałbym LT1 / LT4.
Przy okazji chciałbym się upewnić że mając 190 cm wzrostu dam radę wygodnie jezdzić w C4 ?

Pozdrawiam
Maciek

pawelk1
Posty: 55
Rejestracja: 02 lut 2018, 16:46
Auto:: CorvetteC4 1994 Convertible Admiral Blue

Re: Nowy - szukam C4

Post autor: pawelk1 » 26 wrz 2019, 18:21

Cześć.

Kiedyś zabrałem na przejażdżkę znajomego, ponad 190 cm wzrostu, co prawda nie chał siadać za kierownicą, ale twierdził że na fotelu pasażera jest bardzo wygodnie.

Osobiście najwolałbym : nowy środek, stara buda i LT 1 ;) niestety fabrycznie tak się nie dało.

Moja Vette jest z 1994 r (poliftowy środek wraz z poduszką pasażera) i wbrew temu co głoszą inni uważam że kontrola trakcji się przydaje.... na mokrym asfalcie nie będzie się szaleć na drodze , system pomaga i to bardzo. Oczywiście można dezaktywować w 100% i bawić się do woli, a w razie czego załączyć, do tego jest abs, klima automatyczna i świetne radio, ale kto co woli.... poza tym z poliftowych środków najbardziej podoba mi się mój (czyli 94-96) ze względu na białe napisy na przyciskach, poprzednie były żółte.

Co do silnika, uważam że LT 1 wcale nie jest aż tak mocny, nie chciałbym mieć Vetty ze słabszym silnikiem. Optymalnie myślę że powinno być min 400 KM, a tak jest po prostu poprawnie :)

Co do zakupu to szukaj na forum ew. na jakiś innych stronach sprzedających klasyki, te co są na aukcjach sprowadzane na handel to szrot, sam jeździłem po Polsce i szukałem, finalnie kupiłem w ciemno z USA i było o wiele lepiej. Ale nawet przy bardzo dobrym egzemplarzu trzeba szykować 15-20k na naprawy i serwis , chyba, że ktoś sprzeda perełkę nie znając jej wartości, życzę szczęścia ;) Podstawowe sprawy eksploatacyjne to drobiazg, zawsze trzeba wymienić coś we wnętrzu, uszczelki, może coś z elektryki itp, o lakierze nie wspominając, wtedy zaczyna się zabawa. Ważne obyś miał zaprzyjaźniony warsztat, mechanik naprawiający VW i Audi sobie nie poradzi (wiem , bo próbowałem).

Auto mam dwa sezony, może znawcą nie jestem ,ale wnikliwym obserwatorem , więc jak coś to pisz :)

Pozdro.

maniak82
Posty: 291
Rejestracja: 26 lis 2017, 15:56
Auto:: c4 LT4
Lokalizacja: sękocin

Re: Nowy - szukam C4

Post autor: maniak82 » 26 wrz 2019, 22:16

Cześć ja z kolei o c4 marzyłem od dziecka co do wersji to również zdecydowanie polecam silnik LT1 lub LT4 I jakbyś miał do wyboru manual czy automat bierz manuala w ciemno :) co do czesći nie są przerażająco drogie problem w tym ze wszystko jest w juesej obsługa jeśli lubisz i masz gdzie się ubrudzić to praca przy tym aucie to mega przyjemnosc :) niektóre rozwiązania może i są dziwne ale auto generalnie jest dosc proste u mnie c4 ma już raczej dożywocie w przyszłości chciałbym żeby nie miała smutno w garażu dokupić c5 :)

Awatar użytkownika
MZR
Posty: 312
Rejestracja: 09 lis 2017, 18:12
Auto:: ex 1990 Vette C4 white from Japan
Lokalizacja: Jarosław

Re: Nowy - szukam C4

Post autor: MZR » 27 wrz 2019, 07:42

maq2 pisze:
26 wrz 2019, 09:41
Cześć
Z racji mojej miłości do Amcarów i pewnego niedosytu z samochodów z V6 postanowiłem zakupić "coś" z V8 pod maską.
Wybór padł na Corvette C4, zakupu planuję dokonać w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
Zapraszam, rozważam sprzedaż mojej:

viewtopic.php?f=6&t=2995

maq2
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2019, 08:15

Re: Nowy - szukam C4

Post autor: maq2 » 28 wrz 2019, 16:58

Widziałem ogłoszenie.
Wizualnie chyba najładniejsza z tych co są aktualnie na sprzedaż.
Tyle że dla mnie stary silnik i nowa buda + automat to najmniej pożądana opcja.
Ale skoro tu jesteś to jak się jezdzi tak obniżoną C4?
Można bezpiecznie przejeżdzać przez progi zwalniające ?
da się tym przyjemniej i wygodnie jezdzić jako daily ?

Awatar użytkownika
MZR
Posty: 312
Rejestracja: 09 lis 2017, 18:12
Auto:: ex 1990 Vette C4 white from Japan
Lokalizacja: Jarosław

Re: Nowy - szukam C4

Post autor: MZR » 30 wrz 2019, 08:24

Moja ma starą budę z poliftowym wnętrzem... Silnik TPI, czyli nowszy i mocniejszy od CFI. Jak się jeździ? to zależy, jeżeli droga jest równiutka to super, można naprawdę szybko pojechać po zakrętach, po mocnych dziurach wiadomo, tragedia :) Po normalnych drogach znośnie, ale na daily raczej zmieniłbym zawieszenie na oryginalne. Normalne progi przejeżdża, jakieś wyższe można delikatnie zahaczyć.

Awatar użytkownika
NJMarcin C488
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2019, 15:32
Auto:: Lexus LS400 1998, GS 430 2003, Corv 1988
Lokalizacja: New Jersey / Warszawa

Re: Nowy - szukam C4

Post autor: NJMarcin C488 » 09 paź 2019, 03:07

hej kupilem c4 z 1988 czerwona na zewnatrz i czerwona w srodku. Osobiscie bardziej mi sie podoba srodek niz poliftowy. Mam 191 i mieszcze sie spokojnie jest ok chociaz jezdze na spiocha :D.

sowa
Posty: 18
Rejestracja: 31 sty 2020, 18:42

Re: Nowy - szukam C4

Post autor: sowa » 03 lut 2020, 20:35

maq2 pisze:
26 wrz 2019, 09:41
Cześć
Z racji mojej miłości do Amcarów i pewnego niedosytu z samochodów z V6 postanowiłem zakupić "coś" z V8 pod maską.
Wybór padł na Corvette C4, zakupu planuję dokonać w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
Jestem troche w rozterce bo wewnątrz najbardziej podobają mi się pierwsze roczniki z pełnym digitalem , natomiast z racji osiągów zecydowanie wolałbym LT1 / LT4.
Przy okazji chciałbym się upewnić że mając 190 cm wzrostu dam radę wygodnie jezdzić w C4 ?

Pozdrawiam
Maciek
Myślałeś może nad sprowadzeniem C4 z USA? Jeśli tak, to chętnie pomogę :) Generalnie, to znacznie taniej wyjdzie Vetta przed '89 bo unikamy płacenia akcyzy i cła, a VAT wynosi tylko 7 %. Generalnie bardzo opłaca się ściągać zabytki, czyli auta przekraczające 30 lat. Wtedy taką Vette możemy mieć za jakieś 20 000 -25 000 zł :)
Niestety nowsza, będzie znacznie droższa, bo dochodzi cło 10 %, akcyza 18,6 % i vat 19 % (jak ściągamy do Niemiec).

Awatar użytkownika
MarcinBak
Posty: 12
Rejestracja: 16 paź 2019, 08:19
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nowy - szukam C4

Post autor: MarcinBak » 09 lut 2020, 13:27

Tak czytam ten wątek i się zastanawiam bo pawelk1 poruszył interesującą mnie kwestię
Nie często używam auta ale chciałbym Vette jako daily. Jak to jest z tą kontrolą trakcji?
Jej brak jest bardzo uciążliwy? Nie ukrywam że bezpieczeństwo to też poniekąd aspekt który jest dla mnie ważny

Awatar użytkownika
MZR
Posty: 312
Rejestracja: 09 lis 2017, 18:12
Auto:: ex 1990 Vette C4 white from Japan
Lokalizacja: Jarosław

Re: Nowy - szukam C4

Post autor: MZR » 10 lut 2020, 07:59

Wszystko zależy jak się będziesz obchodził z gazem, moja na suchym asfalcie jeszcze na 3 biegu zamiatała tyłkiem, ale bez problemu też można nią normalnie jeździć. Co innego po deszczu, wtedy nawet delikatne dodanie gazu może spowodować niespodziewany drift ;)

ODPOWIEDZ